top

mowa ciała
Więcej o mowie ciała na - księgarnia internetowa niePrzeczytane.pl

Bariery nóg

Pierwsza bariera - Skrzyżowanie nóg jest to zakładanie jednej nogi na drugą, zwykle prawą przez lewą . Założenie nogi jest szablonowym przykładem na postawę defensywną lub przeciwstawną odbiorcy. Jest to sposób zachowania się człowieka, przez który rozmówca informuje że jest zdenerwowany, nieufny i w negatywnym nastawieniu do odbiorcy.

img
(Rys.1) Standartowe skrzyżowanie nóg
Druga to standardowe skrzyżowanie nóg takim gestem posługują się osoby, które są zmuszone do dłuższego siedzenia np. na niewygodnym krześle. Kiedy zaobserwujemy u nich skrzyżowane nogi wraz ramionami osoby te informują nas że chcą wycofać się z rozmowy.
img
(Rys 2 ) Kobieta okazująca dezaprobatę (skrzyżowanie nóg)
 
 

 Trzecia bariera to kiedy ręce unieruchamiają nogę w pozycji „amerykańskiej czwórki” są to gesty, które pokazują nam że rozmówca jest upartą osobą, i trzeba użyć specjalnych metod żeby przełamać opór takiej osoby. Kiedy osoba krzyżuje nogi w kostkach, wiemy że zamyka sobie usta. Amerykańska czwórka to poza, która mówi nam że mamy się nastawić na kłótnie lub współzawodnictwo.
img
(Rys 3) Ręce unieruchamiają nogę w pozycji "amerykańskiej czwórki”


Rozmówca siedzący w czasie dyskusji jest często zawzięty ciężko go przekonać do swojej racji przybiera pozę „amerykańskiej czwórki” i dodatkowo podkreśla gest kładąc ręce na nodze, które zaciskają ją. Ta bariera to Męska wersja krzyżowania nóg w kostkach. Takie gesty informują nas że mamy do czynienia z osobą upartą i należy podjąć specjalne środki żeby pokonać jej opór. Krzyżowanie nóg w kostkach sygnalizuje, ze człowiek w ten sposób zamyka sobie usta.

img
(Rys.4) Męska wersja krzyżowania nóg w kostkachPiąta bariera to „Zablokowane stopy” w pozycji stojącej. To pozycja w której, rozmówcy opierają mocno wierzch jednej stopy o drugą nogę. Stosują ją kobiety zamykające się w sobie. Tylko zachowanie przyjacielskie, nienatarczywe może temu zapobiec. Pozycja ta jest stosowana przez kobiety wstydliwe i nieśmiałe. Taki gest zwalcza negatywne zachowanie, lęk, zdenerwowanie. Tylko kobiety stosują blokowanie stopy.
img
(Rys 5) Zablokowane stopy w pozycji stojącej

 

komentarzeKomentarze

skomentuj (1)
Zapytań do bazy : 4 | Strona wygenerowana w 0.036342144012451 sekund