top

mowa ciała
Więcej o mowie ciała na - księgarnia internetowa niePrzeczytane.pl

Bariery rąk

Większość gestów - barier rąk przekazuje negatywne; nerwowe, obronne zachowania.


Bardzo popularna pozycja to jedna ręka ułożona poziomo trzymająca za nadgarstek drugą, używana podczas oficjalnych uroczystości gdzie nie ma miejsca na swobodę.
Osoba która układa ręce w tej pozycji okazuje szacunek a także brak zaufania, bardzo często występuje u nowo poznanych osób i w kościele.

 
 
Skrzyżowanie rąk daje ludziom komfort i bezpieczeństwo rozmowy.

 

img

Krzyżując ręce na klatce piersiowej probójemy się uchronić przed wrogim zachowaniem rozmówcy lub broniąc się przed nadoczekiwaną reakcją.

Jeśli zobaczysz skrzyżowane ramiona w czasie spotkania czy to biznesowego czy prywatnego, wiedz że rozmówca jest przeciwny temu co mówisz lub jest tobie nieprzychylny.

Czasami stosujemy częściową barierę układając jedną rękę poziomo która trzyma drugą za okolice łokcia. Używamy tego gestu aby zakomunikować rozmówcy że odczuwamy dyskomfort, wyobcowanie, brak zaufania.

Bardzo popularna wersja częściowej bariery rąk to trzymanie jednej dłoni w drugiej, gest jest stosowany przede wszystkim przez polityków aby zakomunikować "słuchajcie właśnie mnie", "mówię coś ważnego".

komentarzeKomentarze

skomentuj (10)
Zapytań do bazy : 4 | Strona wygenerowana w 0.01676607131958 sekund